O mnie

Moim rodzinnym miastem jest Częstochowa, tu się urodziłam. To wiele lat temu w częstochowskich szpitalach rodziły się moje fascynacje medycyną a moja droga skierowała się ku choremu człowiekowi. Studia na Wydziale Lekarskim w Krakowie ukończyłam w 2004 roku i od tego czasu Kraków stał się moim drugim domem.

Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie odbywałam szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych.
Tytuł specjalisty chorób wewnętrznych uzyskałam w 2014r. Od samego początku interna była moim świadomym wyborem ze względu na szeroki wachlarz schorzeń internistycznych co daje możliwość spoglądania na Pacjenta jako integralna całość aby zapewnić Mu pełną harmonię. Kształcenie specjalizacyjne z zakresu chorób płuc odbyłam w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im Jana Pawła II. Tytuł pulmonologa otrzymałam w 2016r. Aktualnie w dalszym ciągu pracuję w oddziale pulmonologii z pododdziałem onkologii jako asystent.
Od kilkunastu lat (od samego początku mojej pracy zawodowej) jestem również związana z Krakowskim Hospicjum – gdzie pracuję w oddziale stacjonarnym w ramach dyżurów oraz przede wszystkim z chorymi w ramach hospicjum domowego w ich domach. Moim celem jest wspieranie opieką PALIATYWNĄ ,postępowaniem objawowym chorych zmagających się z choroba nowotworową na jak najwcześniejszym etapie choroby.

Praca w poradni internistycznej i pulmonologicznej, doświadczenie zdobyte w pracy na SOR oraz praca w “terenie” pokazały mi szeroki wachlarz problemów z jakimi boryka się polski pacjent. Jako specjalista chorób płuc cały czas jestem aktywna, przede wszystkim jako internista dzięki temu mogę zaopiekować się moim chorym całościowo. Pochylona nad potrzebami chorych i wsłuchana w ich głos staram się wyjść im naprzeciw. Zawsze największą dla mnie wartością i dążeniem jako lekarza było stać jak najbliżej chorego, towarzyszyć mu w jego chorobie, leczyć ją i wyleczyć lub uczyć z tą chorobą żyć.

Specjalizacje:

  • Choroby płuc
  • Choroby wewnętrzne